تابلو کنترل دستی

قیمت تابلو کنترل دستی دیزل ژنراتور - نمایندگی فروش انواع تابلو کنترل دستی، مشاوره خرید، نصب و راه اندازی، راهنمایی، مشخصات فنی، خدمات پس از فروش و جهت استعلام قیمت تابلو کنترل دستی دیزل ژنراتور و یا خرید، با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

این تابلو جهت راه اندازی دیزل ژنراتور به صورت دستیتوسط اپراتور طراحی شده است که قابلیت نمایش کامل پارامترهای موتور و ژنراتور از جمله آمپراژ ، ولتاژ، فرکانس و ساعت کارکرد و ... را توسط کنترلر دیجیتالی نصب شده روی تابلو را دارا می باشد .

عملکرد این تابلو براساس حفاظت و پشتیبانی دیزل ژنراتور و جلوگیری از بروز گسترش حوادث در خطاها و اتصالیهای جریان زیاد (Over Current) و ارت فالت (Earth Fault) می باشد. در صورت بروز هرگونه اتصالی و نامتعادلی جریان، ماژول ها و رله های حفاظتی به صورت اتوماتیک (Auto) خطا را بررسی و اقدام به صدور فرمان قطع (Trip) به کلید قدرت دیزل ژنراتور و یا مصرف کننده می نماید.

تابلو کنترل اتوماتیک یا ATS

قیمت تابلو کنترل اتوماتیک دیزل ژنراتور ATS - نمایندگی فروش انواع تابلو کنترل اتوماتیک، مشاوره خرید، نصب و راه اندازی، راهنمایی، مشخصات فنی، خدمات پس از فروش و جهت استعلام قیمت تابلو کنترل اتوماتیک دیزل ژنراتور و یا خرید، با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

تابلو کنترل اتوماتیک  بر روی دیزل ژنراتور هایی که به صورت اضطراری مورد استفاده قرار می گیرند نصب می گردد ، بدین صورت که با قطع برق شهر دیزل ژنراتور به وسیله تابلو کنترل اتوماتیک جایگزین برق شهر می شود و پس از وصل شدن برق شهر ، دیزل ژنراتور توسط تابلو اتوماتیک از مدار خارج می شود . تابلو کنترل اتوماتیک همان چنج اور می باشد.

در صورت استفاده از تابلو کنترل اتوماتیک مجهز به بردهای کنترلی دیجیتالی ، امکان دادن برنامه هفتگی ، جهت روشن و خاموش شدن دیزل ژنراتور به طور اتوماتیک وجود دارد .

همچنین نظارت بر پارامترهای الکتریکی و مکانیکی دیزل ژنراتور توسط برد کنترلی که بر پارامترهای مختلف دیزل ژنراتور و شبکه نظارت دارد انجام می پذیرد و در مواقع ضروری با اعمال فرامین لازم ، از سیستم در مقابل خطرات احتمالی محافظت می کند این پارامترها شامل :

  • کنترل و حفاظت از دیزل ژنراتور در مقابل تغییرات پارامترهای ولتاژ ، جریان ، فرکانس
  •  ثبت خطاهای بوجود آمده و ذخیره اطلاعات ژنراتور
  • کنترل و حفاظت از دیزل ژنراتور در برابر کاهش فشار روغن
  • کنترل وحفاظت از دیزل ژنراتور در برابر افزایش دمای آب ، دور غیرمجاز ، افزایش درجه حرارت روغن
  • قابلیت نمایش سنسور سطح آب رادیاتور
  • قابلیت نمایش سنسور سطح سوخت موجود در داخل تانک روزانه
  • حفاظت از ژنراتور در مقابل خطاهای افزایش بار ، اتصال کوتاه ، ارت فالت و جابجایی توالی فاز به کمک رله های حفاظتی خارجی و داخلی

 

تابلو کنترل سنکرون

قیمت تابلو کنترل سنکرون (پارالل) - نمایندگی فروش انواع تابلو کنترل سنکرون، مشاوره خرید، نصب و راه اندازی، راهنمایی، مشخصات فنی، خدمات پس از فروش و جهت استعلام قیمت تابلو کنترل پارالل دیزل ژنراتور و یا خرید، با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

امروزه جهت تامین ژنراتور با توان بالاتر و یا ارتقاء ژنراتورهای موجود و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و کنترل بهینه توان خروجی دستگاه ها از تابلو سنکرون برای دیزل ژنراتورها استفاده می شود .

این سیستم امکان سنکرون کردن یا اتصال دو یا چند دیزل ژنراتور با هم که مجهز به سیستم گاورنور و یا ECU جهت موتورها و همچنین سیستم کنترل اتوماتیک ولتاژ AVR جهت ژنراتورها می باشند و یا برق شهر را فراهم می کند.

 

مزایای پارالل یا سنکرون کردن

  • موازی سازی دیزل ژنراتورها باعث ایجاد ظرفیت بزرگتری شده و پایداری سیستم را بهبود می دهد. موازی سازی چند ژنراتور با هم این اجازه را می دهد که چند ژنراتور کوچکتر نزدیک به بار کامل باشند و بازدهی بیشتری داشته باشند.
  • در صورت از کار افتادن یکی از ژنراتورهای کل توان شبکه از بین نمی رود لذا تغذیه مصارف مهم ادامه می یابد.
  • هزینه و زمان انجام امور تعمیر و نگهداری کاهش می باشد زیرا خدمات و قطعات برای ژنراتورهای کوچک و رایج بیشتر در دسترس قرار دارند.

 

 

سنکرون چند ژنراتور با هم و با برق شهری

جهت انجام این امر برای هر دیزل ژنراتور یک کنترلر جهت کنترل عملکرد دستگاه در حالت سنکرون و یک کلید GCB برای آن و جهت کنترل کلید برق شهر نیز یک MCB مخصوص آن در نظر گرفته می شود که دستگاه ها در حالت سنکرون می توانند به صورت دستی و اتوماتیک راه اندازی شوند.

حالت دستی : در این حالت دستگاه توسط اپراتور روشن شده و دستگاه در ابتدا با فرمان اپراتور کلید  GCB‌را بر روی باس بی‌برق می بندد، سپس دستگاه های بعدی پس از فرمان بسته شدن GCB از طرف اپراتور و بعد از برقراری شرایط سنکرون با باس بالا دستی از طریق فعال کردن موتورهای کنترل ولتاژ و فرکانس، می نمایند و سپس یک به یک کلید GCB آنها بسته خواهد شد. در صورت سنکرون با برق شهری نیاز به بسته بودن کلید MCB  می باشد که در این صورت دستگاه ها با باس مشترک عملیات سنکرون را انجام می هند و سپس کلید بسته می شود.

حالت اتوماتیک : دراین حالت در هنگام قطع یا ناپایداری برق شهر، کنترلر برق شهر ورودی System Start/Stop را فعال کرده و دستگاه ها همزمان روشن شده و پس از پایداری آنها یک به یک کلید GCB خود را بر روی باس بی برق می بندد و سپس سایر دستگاه ها با انجام عملیات سنکرون کلیدهای خود را می بندند. در صورت بازگشت برق شهر، ابتدا دستگاه ها با برق شهری سنکرون شده و سپس یک به یک از حالت سنکرون خارج و پس از طی زمان خنک کاری ، خاموش می شوند.

 

تقسیم بار بین دیزل ژنراتورها

بعد از سنکرون شدن دستگاه ها با هم Loop (حلقه) کنترل تقسیم بار (Load Sharing) و راکتیو (VAR Sharing) شروع به کار کرده و نسبت به توان نامی هر دستگاه، بار مصرفی بین آنها تقسیم می شود. این Loop‌ها توسط ارتباط CAN بین کنترلرها با یکدیگر مرتبط می شوند و به این صورت از میزان بار دریافتی و همچنین از وضعیت دیگر کنترلرها مطلع می شوند.

مدیریت توان بین دیزل ژنراتورها

مدیریت توان در کنترلرها از جمله امکاناتی است که توسط آن می توان روشن و خاموش کردن دستگاه ها را بر اساس تقاضای بار تنظیم و تعرف کرد.

این سیستم امکان سنکرون کردن 2 الی 32 دستگاه با توان های مختلف و حتی سازندگان مختلف را فراهم می سازد. این سیستم همچنین شامل تعریف دستگاه ها بر اساس توان مورد نیاز و یکسان سازی ساعت کار نیز می باشد که این امر در بهینه سازی استفاده از دستگاه ها با حداقل تعداد و حداکثر بازدهی را نیز فراهم می کند.


برد های مارک برنینی


برد پاور کامینز

 


برد دییپ سی

 

جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان فروش تماس بگیرید

دریافت مشاوره با واتساپ تماس با ما